דרשת בר מצווה - פרשת אחרי מות

בס"ד


הוריי היקרים, קהל נכבד, ברשותכם אדרוש מספר מילים עם פרשת השבוע מתורתנו הקדושה, היא פרשת "אחרי –מות".

פרשה זו היא הפרשה השישית בספר ויקרא, והיא עוסקת במגוון נושאים הקשורים לקדושה וגם בנושאים הקשורים ליום הקדוש ביותר לעם היהודי, הוא יום הכיפורים.


בפרק יח' פסוק ה' בפרשה, מופיע המשפט הבא:
"ושמרתם את חוקותי ואת משפטי אשר יעשה אותם האדם וחי בהם"


פסוק זה שנאמר למשה על ידי הקדוש ברוך הוא, מעביר לנו, בני העם היהודי, מסר חשוב מאוד. הפסוק למעשה מורה לנו לשמור את דרכיו וחוקיו של הקדוש ברוך הוא, וכפועל יוצא מזה אנחנו, בני העם היהודי, נזכה לחיות את החיים האמיתיים, חיי קדושה, ענווה ותורה.


היום , עם הגיעי לגיל מצוות, אני מצטרף לשרשרת ארוכה של יהודים, שלאורך כל תקופת ההיסטוריה, קיבלו עליהם בגיל שלוש עשרה את עול המצוות והתורה.


היום, עם הגיעי לגיל מצוות, אני מצטרף לכוח השומר על התורה ומגן על חוקיה.


המשפט שציינתי קודם, מסמל יותר מהכול את הקשר בין בורא עולם לבין בני עמו, ואנשי בריתו.


בחלק גדול מהמקרים, ועבור חלק גדול מהאנשים, חוקי התורה מחייבים אותנו להיפרד מהרצונות האישיים שלנו ולעיתים הם נראים לנו כמגבילים ושוללי חופש בחירה,  אך האמת היא רבותיי, שחוקי התורה הם מלאכת מחשבת על בורא עולם, שהעניק לנו את תורתו הקדושה, על מנת שגם אנחנו, בני העם היהודי, נוכל להרגיש את קדושת המקום וקדושת השעה בכל רגע ורגע מחיינו.


בר המצווה אותה אני מציין וחוגג היום יחד איתכם, מסמלת יותר מהכול, את התקרבות הנער אל אוהלה של תורה. ביום הזה ממש, כל ילד מבני העם היהודי, מקבל על עצמו את חוקי התורה, וכל זאת מבלי לשאול שאלות, בדיוק כמו עם ישראל שקיבלו את התורה בסיני : קודם נעשה ואחר כך נשמע!


הוריי היקרים, חבריי הטובים, קהל אורחים נכבד,
כולנו ילדים של הקדוש ברוך הוא, וגם אם אנחנו לא מבינים את כל החוקים והמשפטים אותם הוא ציווה לנו, אנחנו יודעים שהדרך בה אנו הולכים היא דרך האמת, ורק דרך החוקים והמשפטים של התורה הקדושה, אנחנו יכולים לחיות באמת את החיים האמיתיים וליהנות מכל רגע ורגע בהם.


ובדיוק כפי שהוריי חינכו אותי בדרך הישר, והעניקו לי חוקים והוראות על מנת שלך בדרך הנכונה והטובה,
כך גם כל החוקים והמצוות שבתורה ניתנו לנו על ידי הקדוש ברוך הוא על מנת שנלך בדרך הישרה ונחייה את החיים האמיתיים.


ובדיוק כפי שכל הורה אוהב את ילדיו, כך גם הקדוש ברוך הוא, אוהב אותי אתכם ואת כולנו!


לסיום, אני רוצה להודות לכולכם על שהגעתם לחגוג יחד איתי ויחד עם בני משפחתי את אירוע בר המצווה, שנזכה כולנו לחיים טובים ובריאים, ומי ייתן וכולנו נזכה לחיות את החיים כפי שהם באמת!


כל הזכויות שמורות לגילן פרסום ואינטרנט בע"מ