דרשה לבר מצווה פרשת תולדות

בס"ד


הורים יקרים, קהל נפלא ונכבד, ברשותכם, אשא מספר מילים על פרשת השבוע, הלא היא פרשת תולדות.


פרשת תולדות הינה הפרשה השישית במניין פרשיות השבוע, והיא מגוללת בפנינו את סיפור לידתם של יעקב ועשיו, החל מרגע צאתם לעולם וגם לסיפור גניבת הבכורה והברכות על ידי יעקב ובריחתו מפני עשיו.


בתחילת , זוכים יצחק אבינו ורבקה אימנו להוליד ילדים וזאת לאחר 20 שנות עקרות. רבקה אימנו מרגישה כי מתחוללת בבטנה דרמה והיא מבקשת את עצת האלוקים, המבשר לה כי: " שני גויים בבטנך ושני לאומים ממעניך יפרדו..."


דברי השם מכוונים את רבקה לאהוב את יעקב, האח הצעיר, האוחז בעקב עשיו בנה הבכור בעת לידתם. אהבתה של רבקה מסמלת עבור כל אם יהודיה את ההקרבה העצומה והמחויבות ללא תנאי לאהבת ילדיה.


אהוב ליבה של רבקה, יעקב אבינו גדל להיות איש תם יושב אהלים, ובהמשך הפרשה הוא אף "גונב" את ברכות אביו מאחיו עשיו, וכל זאת על פי הדרכתה של אמו רבקה.


יעקב אבינו, שעל פי צאצאיו כולנו נקראים בני ישראל, זוכה להתברך על ידי אביו ואימו, וזוכה בכל ברכות השמיים היוצאות מפיו של יצחק אבינו.


היום, עם הגיעי לגיל מצוות, אני מצטרף באופן רשמי לשרשרת הארוכה של בני ישראל, ומצטרף בגאווה לעם שומר מורשת, מסורת ואמונה. היום אני מתברך בברכות אברהם, יצחק ויעקב אבותינו הקדושים, ומרשה לעצמי לברך את כל הקהל הנפלא והקדוש הזה במספר ברכות.


בראשית דבריי, אברך את כל הקהל הנפלא הזה שהגיע לחגוג איתי ועם בני משפחתי את המאורע המשמח, מי ייתן וכל הקהל הזה יזכה רק לימים של נחת ושמחות בכל בית ובית בישראל. בהמשך תפילתי אני רוצה לברך את הוריי היקרים והנפלאים שהעניקו לי מכל הטוב והחסד בעולמם. היום, עם הגיעי לגיל מצוות, אני מקבל על עצמי אחריות ובגרות ומתחייב בפניכם קהל נכבד ובפניכם הוריי היקרים, לגמול ולהרוות את חייכם בנחת.


פרשת השבוע, העוסקת בראשית חייו של יעקב אבינו, היא גם הפרשה המתחילה את סיפורו של העם הנפלא והמיוחד אליו כולנו משתייכים,בני ישראל!


כיהודים, וכאנשי אמונה, אנו ערבים זה לזה ופועלים מתוך דאגה ואכפתיות לכל אחד ואחד באשר הוא. הייחוד שלנו כעם נמצא באחדותנו, ומי ייתן וכולנו נדע להיות מאוחדים בכל רגע נתון, ולהתברך בכל ברכות אברהם, יצחק ויעקב.


היום עם הגיעי לגיל מצוות, אני נושא את לפיד העם היהודי וממשיך מסורת נפלאה שלא תיעצר ותיפסק אף עם, אמן כן יהי רצון.


היום, אני נושא לפיד המאיר את דרכי ואמור ללוות את כל חיי מהיום ועד עולם. אורחים נכבדים ובני משפחה יקרים, אור הלפיד נמצא בכל אחד ואחד מאיתנו וזה הזמן להאיר בכל כוחנו ובכל עוצמתנו, כי הכוח שלנו מגיע רק מאחדות ומכוח האמונה. ברוכים תהיו!


כל הזכויות שמורות לחברת גילן פרסום ואינטרנט בע"מ