דרשה לבר מצווה פרשת מקץ

בס"ד

אורחים נכבדים, הורים יקרים ובני משפחה נפלאים, ברשותכם אשא מספר דברים על פרשת השבוע, הלא היא פרשת מקץ.


פרשת מקץ היא הפרשה העשירית במניין פרשות השבוע בתורתנו הקדושה, והיא עוסקת בהמשך סיפור קורותיו של יוסף הצדיק ובעל החלומות במצרים.


פרשת השבוע, הנקראת מדי שנה בסמיכות לחג החנוכה, מסמלת גם את ניצחון היחיד אל מול הרבים, ואת ישועות השם והניסים והנפלאות כהרף עין. בתחילת הפרשה, יוסף הצדיק יושב בבית הכלא עקב תלונתה השקרית של אשת פוטיפר, בהמשך הפרשה הופך יוסף לגביר מצרים בעקבות העזרה העצומה שהוא מעניק לפרעה מלך מצרים בפתרון חלומותיו, לקראת סיום הפרשה נפגש יוסף עם אחיו במפגש ראשון מתוך סדרת מפגשים שבסופו של דבר יהפכו לאיחוד המשפחתי על אדמת מצרים.


יוסף בעל החלומות יוצא מבית הכלא והופך לאחד האנשים החשובים ביותר במצרים והכול בזכות ישועות השם כהרף עין. האמצעי דרכו זוכה יוסף הצדיק לתהילה הוא בזכות ידיעותיו בתחום החלומות והיכולת לפתור במדויק ולחזות את העתיד לבוא על ידי החלום.


כל אחד ואחת מאיתנו חולם חלומות, ולכל אחד ואחת מאיתנו הכוח והיכולת לחיות את חלומותיו ולהגשים אותם. בימים אלו, ימי החנוכה, אנו מודים לקדוש ברוך הוא על הניסים והנפלאות שהוא עשה לאבותינו ולנו.


לכל אחד ואחד מאיתנו יש את הנס והפלא האישי שלו, כל אחד מאיתו הוא בעל חלומות, ולכל אחד מאיתנו ניתנה היכולת להגשים את חלומותיו ולזכות לתהילה. הכוח שעומד מאחורי כל זה הוא כוח האמונה והיכולת שלנו להכיר בכוחו האדיר של בורא העולם.


היום, עם הגיעי לגיל מצוות, אני מצטרף לשרשרת של חולמים, שגם בימים קשים במיוחד ידעו לחלום על זכותם בארץ האבות, ואנו, כולנו, יושבי הארץ, הם הדור הראשון של הגאולה.


היום, עם הגיעי לגיל מצוות, אני נושא את עיניי למרומים ונושא תפילה בפני האלוקים שימשיך ויתן לנו את הכוח לחלום חלומות, להגשים אותם בארץ האבות ולחכות לנפלאות ימות המשיח, כי נמתין לו בכל יום שיבוא, הוא יבוא!


ביום מיוחד וחגיגי זה, אני רוצה לברך ולהודות להוריי שחלמו על הקמת בית ומשפחה, תודה לכם הורים נפלאים על החינוך הנפלא שהענקתם לי ועל היכולת לחלום חלומות ולהגשים אותם יחד איתכם.


בנוסף, אני רוצה להודות לכל הקהל הנפלא והיקר שהגיע לחגוג יחד איתנו את הגיעי למצוות. מי יתן וחלומותיכם יתגשמו במלואם, וכל אחד ואחד מכם יזכה לחיות חלומותיו.


לסיום, אני רוצה להודות לשפע הרב שמעניק לנו הקדוש ברוך הוא, על הזכות להיות הנפלאה שהוא העניק לנו להיות חלק מהעם היהודי, ועל כל הניסים והנפלאות שהוא עושה עבורנו יומם וליל.


תודה לכולכם שהגעתם לחגוג יחד איתי, וביחד נזכה כולנו להגשים חלומות בארץ האבות, ולבנות את בית המקדש השלישי שיעמוד לעד, אמן כן יהיה רצון!


כל הזכויות שמורות לחברת גילן פרסום ואינטרנט בע"מ